Zus i Płace

Nowe weryfikacje dokumentu ZUS ZWUA

Zobacz na stronie WWW »

ZUS i płace

21 marca 2019 r.

 

RWD

AKTA OSOBOWE PO ZMIANACH

Czy wiesz już wszystko w tym temacie?

Pobierz

RWD

 
 

Drogi Czytelniku,

nasze wydawnictwo oprócz wielu publikacji papierowych, tj, newsletterów, poradników, pozycji wymiennokartkowych, portali, słynie z zakrojonej na szeroką skalę edycji książek. Są to pozycje omawiające bieżące kwestie m.in. z zagadnień dla mnie bliskich jak : prawo pracy, ubezpieczenia społeczne, podatki. Przygotowują je eksperci, znani na rynku wydawniczym od wielu lat, specjaliści związani z daną tematyką w pracy zawodowej, częstokroć prowadzący wykłady na konferencjach branżowych, szkolenia.

W tym tygodniu masz szansę wzbogacić swoją zawodową bibliotekę! Możesz skorzystać z Tygodnia Kadrowego i nabyć wiele atrakcyjnych pozycji książkowych za atrakcyjną cenę.

Polecam i pozdrawiam.

PS Zachęcam też do zainteresowania się platformą e-booków.

Krystyna Trojanowska
prawnik, redaktor prowadzący Zeszyty Ubezpieczeń Społecznych

 
 

1 kwietnia – ostateczny termin złożenia ZUS ZSWA za 2018 r. »

 

Teraz bezbłędnie przygotujesz właściwe dokumenty!

Teraz bezbłędnie przygotujesz właściwe dokumenty!Twój pracownik długo choruje, wybiera się na świadczenie rehabilitacyjne lub rentę a Ty nie wiesz, jakie z tego tytułu masz obowiązki wobec ZUS?

Problematyczne dla Ciebie jest wypełnienie dokumentacji emerytalnej?

Nie martw się! Twój osobisty doradca „Zeszyty Ubezpieczeń Społecznych” pozwolą Ci bezstresowo przygotować właściwe dokumenty.

Praktyczne porady i wskazówki znajdziesz tutaj »

Czytaj więcej »

 
 

RWD

 
 

Kontrakt menedżerski – najnowsze interpretacje przepisów

Rozliczanie umów cywilnoprawnych to nie tylko temat prezentowany w opracowaniach książkowych, ale również problem przedstawiany na łamach poradników, newsletterów.  W najnowszym numerze Zeszytów Ubezpieczeń Społecznych nasz ekspert omawia tę tematykę pod kątem aktualnych opinii ZUS i Sądu Najwyższego.

Przypomnijmy, że w przypadku rozliczeń składkowych kontrakt menedżerski traktuje się jak umowę zlecenia. Na potrzeby zaś kwestii podatkowych przychód uzyskiwany w jego ramach uznaje się za przychód z działalności wykonywanej osobiście. W zależności od okoliczności różne mogą być zasady rozliczeń podatkowo-składkowych kontraktu menedżerskiego. W temacie numeru bieżącego wydania Zeszytów Ubezpieczeń Społecznych wskazujemy m.in.

  • jak rozliczyć względem ZUS i podatków wynagrodzenie z tytułu kontraktu menedżerskiego będącego jedynym tytułem do ubezpieczeń
  • jakie są zasady oskładkowania i opodatkowania wynagrodzenia kontraktowego w przypadku zawarcia umowy zlecenia (kontraktu menedżerskiego) z własnym pracownikiem, a jak w sytuacji zawarcia takiej umowy z osobą obcą
  • w jakim przypadku istnieje możliwość zmiany obowiązkowego tytułu do ubezpieczeń, przy kontrakcie menedżerskim zawartym z przedsiębiorcą.

A jak ma postąpić płatnik, jeżeli zawiera kontrakt menedżerski w własnym pracownikiem, w czasie, gdy ten przebywa na urlopie macierzyńskim, bezpłatnym lub wychowawczym? Czy do celów ubezpieczeń społecznych ma go potratować jako pracownika, czy zleceniobiorcę?

 
 

Dowiedz się więcej z TESTOWEGO numeru "Zeszyty Ubezpieczeń Społęcznych" »

 
 

RWD

 
 

Polecane dla Ciebie

Polecane dla Ciebie Polecane dla Ciebie
Sprawdź » Sprawdź »

 
 

RWD

 
 

Ubezpieczenia społeczne pracowników i zleceniobiorców -obywateli Ukrainy »

 
 
 

Zarządzaj swoim kontem:

 

Drogi Użytkowniku, wychodzimy naprzeciw Twoim oczekiwaniom – masz możliwość zarządzania swoim kontem. Jeśli np. planujesz urlop, możesz ograniczyć częstotliwość wysyłek poprzez usługę Mała przerwa. Umożliwiamy Ci m.in. edycję Twoich danych osobowych, za co otrzymasz wyjątkowego, bezpłatnego e-booka. Sam decydujesz, które nasze elettery – spośród 16 kategorii tematycznych - chcesz otrzymywać i jak często.

 
RWD

Wiarygodna
firma

RWD

Atest
antyspamowy

RWD

Ochrona
Twoich danych

Sprawdź, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe »