Zapisz się na bezpłatne e-lettery!

Regularnie otrzymuj aktualności branżowe i porady ekspertów na swoją skrzynkę email.


Wybierz inną kategorię:
- wybierz z listy -
Eletter Fabrykawiedzy.com »
BHP i Instalacje Elektryczne »
Kadry, Płace, HR »
Księgowość »
Ochrona środowiska »
Rolnictwo »
Inwestycje »
Zamówienia publiczne »
Pomoc społeczna »
Dane osobowe »
Budownictwo i nieruchomości »
Komputery i nowe technologie »
Firma »
Zdrowie, Porady, Organizacja czasu »
Transport »
Medycyna, zarządzanie »
Kultura »

 • Zapraszamy do subskrypcji Newslettera E -serwis oświatowy. Zapisując się otrzymają Państwo na swoją skrzynkę mailową najświeższe informacje dla osób związanych z oświatą.

  To serwis przeznaczony dla osób związanych z oświatą. Nieważne, czy jesteś nauczycielem, dyrektorem czy pracownikiem niepedagogicznym – zawsze musisz być na bieżąco ze zmianami w oświacie. Najświeższe informacje o zmianach w prawie oświatowym będziesz otrzymywał dwa razy w tygodniu na swoją skrzynkę mailową.

  Sięgając po nasz newsletter, dowiesz się, co zmieni się w polskich szkołach, co przyniesie rok 2018 w związku z nową Kartą Nauczyciela. Dowiesz się także, jakich błędów unikać w dokumentacji, tak aby szkoła mogła prawidłowo funkcjonować. Twojej uwadze nie umkną plany Minister Edukacji na najbliższą przyszłość.

  Nie zwlekaj i już dzisiaj zapisz się do Newslettera E -serwis oświatowy.
  (2 wysyłki w tygodniu)
 • Odbiorca: skarbnik, księgowa, główna księgowa w jednostkach oświatowych i wychowawczych

  Częstotliwość – raz w tygodniu

  Czytelnik znajdzie co tydzień nowości prawne oraz porady, dotyczące księgowości w jednostce oświatowej. Dajemy porady, dotyczące rachunkowości, w tym klasyfikacji i sprawozdawczości, kadr i płac oraz podatków.

  Omawiamy na bieżąco nowe przepisy ważne dla jednostek oświatowych i na praktycznych przykładach pokazujemy, jak rozwiązywać codzienne problemy związane nie tylko z rachunkowością w jednostkach oświatowych i wychowawczych.

  Informujemy na bieżąco o projektach zmian w przepisach, orzeczeniach czy interpretacjach organów skarbowych. Przestawiamy zwięzłe rozwiązania istotnych w danym okresie problemów księgowych. Porady z zakresu rachunkowości zamieszczane w e-letterze oprócz cennych wskazówek eksperta zawierają praktyczne narzędzia, takie jak: schematy księgowań. Wszystkie rozwiązania są w 100% dopasowane do specyfiki jednostek oświatowych i wychowawczych.

  Masz wątpliwości, czy jesteś na bieżąco ze zmianami przepisów w zakresie podatków, rachunkowości, płac i ZUS istotnych dla działów finansowo-księgowych w jednostce oświatowej lub wychowawczej? Najnowsze zmiany obejmują klasyfikację budżetową, ustawę o systemie oświaty, czy Kartę Nauczyciela. Czy znasz je wszystkie? Nasz e-letter spełni Twoje oczekiwana.
  (1 wysyłka w tygodniu)
 • Tworzony przez Redakcję Portalu Oświatowego, najczęściej odwiedzanego w Polsce serwisu dla dyrektorów, kadrowych i nauczycieli. E-letter wysyłany jest w każdy czwartek. Zapisz się, aby otrzymywać każde wydanie, a nie umknie Ci żadna nowelizacja prawa oświatowego.

  Serwis skierowany jest do dyrektorów szkół i przedszkoli, właścicieli placówek niepublicznych, kadrowych i księgowych w placówkach oświatowych oraz pracowników organów prowadzących, a także do wszystkich osób zainteresowanych aktualnościami oświatowymi i tych, których dotyczy Prawo oświatowe i Karta Nauczyciela.

  Znajdziesz tu wyczerpujące informacje na temat planowanych i wchodzących w życie zmian w prawie oświatowym, komunikatów MEN i CKE, a także analizę aktualnych przepisów. Poznasz nowości, które ułatwią planowanie pracy i wskażą kierunki działania. Otrzymasz także aktualne porady ekspertów, dzięki którym dowiesz się, jak krok po kroku wprowadzić zmiany do statutu szkoły, jak przygotować arkusz organizacyjny szkoły oraz aneks, jak opracować regulamin rady pedagogicznej oraz jak dzięki procedurom usprawnić pracę placówki. Dowiesz się również, jak zgodnie z przepisami przekształcić placówkę oświatową lub przeprowadzić jej likwidację. Poznaj odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z organizacją pracy w placówce oświatowej!
  (1 wysyłka w tygodniu)
 • Wysyłany raz w tygodniu e-letter skierowany jest do dyrektorów przedszkoli publicznych i niepublicznych, właścicieli placówek prywatnych oraz nauczycieli przedszkoli. Tworzony przez redakcję publikacji „Zarządzanie Przedszkolem. Rozwiązania dla zaawansowanych”. Jako pierwszy przeczytasz o zmianach prawnych dotyczących przedszkoli.

  W serwisie znajdziesz odpowiedzi na pytania, problemy, wątpliwości związane z organizacją czy prowadzeniem przedszkola. Porady związane z najnowszą reformą oświatową – zmianą podstawy programowej, organizacją oddziałów przedszkolnych, pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Ponadto podpowiadamy, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, współpracować z rodzicami, prowadzić nadzór oraz jakie przysługują Ci dotacje. Prezentujemy sprawdzone rozwiązania najtrudniejszych problemów prawnych, z jakimi na co dzień spotyka się dyrektor przedszkola, wskazując przy tym na najkorzystniejsze dla placówki rozwiązania. Porady dotyczą zarówno przedszkoli publicznych, jak i niepublicznych!
  (1 wysyłka w tygodniu)
 • Tworzony jest przez redakcję czasopism: „Kadry i płace w oświacie” oraz „Karta Nauczyciela od A do Z”, skierowany do dyrektorów, kadrowych i pracowników organów prowadzących. Zapisz się na e-letter i przekonaj się, że możesz bezproblemowo wdrożyć nowe regulacje i zyskać spokój oraz pewność, że postępujesz zgodnie z przepisami w czasie wdrażania reformy oświaty. Raz w tygodniu otrzymasz dawkę praktycznych porad.

  W serwisie znajdziesz porady z zakresu: zawierania i rozwiązywania stosunków pracy z nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi; wprowadzania zmian do stosunków pracy nauczycieli i pracowników niepedagogicznych; wynagrodzeń, dodatków, nagród, zasiłków, premii; awansu zawodowego nauczycieli; czasu pracy nauczycieli, godzin ponadwymiarowych, doraźnych zastępstw i godzin karcianych; uprawnień i obowiązków pracowników niepedagogicznych; urlopów wypoczynkowych, bezpłatnych, zdrowotnych; uprawnień rodzicielskich; ZFŚS, finansów, budżetu szkoły, rachunkowości i sprawozdawczości, ubezpieczeń społecznych oraz bhp.

  Poznaj różne kruczki prawne ułatwiające prowadzenie spraw pracowniczych i finansowych w placówce oświatowej!
  (1 wysyłka w tygodniu)
 • Tworzony przez Redakcję portalu ePedagogika.pl. Dzięki e-letterowi otrzymasz inspirujące wskazówki do prowadzenia ciekawych zajęć z zakresu terapii pedagogicznej oraz powiadomienia o zmianach w prawie i aktualności oświatowe. E-letter wysyłany jest w każdy piątek. Serwis tworzony jest z myślą o pedagogach szkolnych, wychowawcach i nauczycielach specjalistach. Wraz z nim otrzymasz materiały do zajęć specjalistycznych oraz na godziny wychowawcze, przygotowane przez najlepszych terapeutów i ekspertów, uwzględniające wiek uczniów i ich rozwój społeczno-emocjonalny.

  Jeśli jesteś specjalistą pracującym w przedszkolu, szkole, placówce lub poradni psychologiczno-pedagogicznej, to pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest twoim „chlebem powszednim”. Dlatego materiały zamieszczone w serwisie są właśnie dla Ciebie. Omawiamy na bieżąco zarówno kwestie związane z udzielaniem bezpośredniej pomocy dzieciom i młodzieży (z orzeczeniem i bez orzeczenia), jak i sprawy związane z organizacją tych działań.

  Zyskasz także wskazówki, jak szkoła i jak poradnia mogą budować skuteczne działania wychowawcze i profilaktyczne, oraz jakie działania mogą podjąć specjaliści, by pomoc udzielana osobom znajdującym się w sytuacji kryzysowej była skuteczna, jak przewidywać sytuacje zagrażające, jakie działania prewencyjne podjąć, by minimalizować skutki potencjalnych sytuacji trudnych i zagrożeń, a także jak koordynować działania instytucji w tym zakresie.
  ()

Zapisz się na wybrane e-lettery: